Powerboats & Yachts Dergisinde Angel Baby İncelemesi ve Offshore Takımımızın Haberi Yayınlandı

Angel Yachts takımı yeni sezonunun bir başka hedef büyüten takımı olacak. Takım tecrübeli pilotlar ile görüşmeler yaparak yeni sezonda yarışlardaki tecrübesini artırmak ve sezonda iddialı olmak arzusunda. Cengiz Şıklaroğlu ve Süha Yenigül ikilisine takıma yeni katılacak tecrübeli isimler güç katacaktır.

Angel Baby 

Angel  Baby’nin asıl hazinesi ise içinde saklı. Tekne’nin içinde tabiri caizse her santim değerlendirilmiş. Başaltındaki master kabinde, alıştığımız gibi koltuklar halini de alabilen çift kişilik yatak  bulunu yor. Geni§ lombozlar, V tipi baş aynası, LED okuma ve tavan aydınlatmaları, 50 x 50 em hatch kapağıyla master kabin, olduğundan daha geniş ve ferah görünüyor. Kapitone deri döşemelerin desenlerini müşterinin isteğine bağlı ve yüzlerce seçenek var. Yatağın altındaki gizli derin çekmeceler master kabinden maksimum verim almayı sağlıyor. Baby’de master kabinden çıkınca köşede bir de misafir yatağı bulunuyor. Konforlu misafir yatağının hemen karşısındaysa, kaliteli malzemelerle çalışıldığını hemen belli eden tuvalet, lavabo ve duvar var. LED tavan lambası ve geniş lombozuyla oldukça aydınlık olan tuvalet bölgesinin temiz suyu 200 litrelik depodan gelirken, atık su 100 litrelik atık su deposuna gidiyor. Misafir yatağı ve lavabolar arasındaki merdivenden kaptan köşküne çıkılıyor. Kokpitin  hemen solundaki L oturma grubunda 5 arkadaşını ağırlayabilen tekne sahibi, ayarlanabilir kaptan  koltuğunda tutuyor dümenini.

Kokpit ise uygun fiyatlı ve küçük boyutlu  bir tekne için oldukça zengin . Angel Marine imzalı göstergelerin yanında Garmin marka GPS ve balık bulucu,  hem özgürlüğün hem balıkların izini sürmenizi sağlıyor. Arkadaki dört marine hoparlorü canlandıran JVC DVD + mp3 oynatıcı, aynı zamanda tavandaki 20″ LCD ekranda film keyfi yapmanızı da sağlıyor. Kaptan koltuğunun arkasındaki buzdolabı, 110cm evyeli mutfak tezgâhı ve tek gözlü ocak havuzlukta yenecek keyifli akşam yemekleri için hazır bekliyor.

Geniş ön camı, açılır yan camlar ve masiftik döşemeleriyle Baby’nin içi hem ferah, hem şık. Ustaca gizlenmiş çekmeceler ve saklama dolapları, eşyaları saklayıp ortalığı derli toplu tutmak için teknenin her santimini kullanmanızı sağlıyorlar. Tavanın, koltukların ve duvarların kapitone deri döşemeleri yine müşterilerinin arzusuna göre şekil alıyorlar.

Angel  Baby’nin havuzluğuna çıkınca gayet geniş bir teknede olduğunuzu düşünüyorsunuz. 3,15 metre genişliğindeki teknenin havuzluğu; kapitone deri döşeme yedi kişilik geniş oturma grubu, rejisör sandalyeleri, tik kaplamaları, iroko tutamakları ve portatif sehpasıyla oldukça zengin ve kullanışlı duruyor.

225 HP Perkins’den 320 HP Toyota Nanni’ye kadar dört farklı motor seçeneği sunan Baby, performansıyla da usta bir denizci olduğunu gösteriyor. Baby’nin yakıt sarfiyatıysa ortalama 12 mil seyir hızında 25 I iken, 1 8 mili geçen tam yol hızında 40 I civarında oluyor.

Amsterdam’dan en kullanışlı tekne ödülüyle dönen Angel Baby’nin, üretici firma Angel Yachts’ın en çok satan modellerinden biri olmasını normal karşılamak gerek. Türkiye’de seri üretim tekne işini başlatan firma olan Angel Yachts, 1863’den günümüze uzanan tecrübeyi tüm modellerinde başarıyla  uyguluyor. Polyesteri Azerbaycan’dan, elyafı Ukrayna’dan ithal eden Angel Yachts, tik ve iroko gibi önemli ahşap malzemeleri de çeşitli ülkelerden kendisi ithal ediyor. İthalatını firma bünyesinde yapan ve seri üretim çalışan firma, bu sayede kaliteyi her zaman üst seviyede tutarken imalatı da en hızlı sürede tamamlıyor.

Angel Yachts modellerinin rengarenk olmasının önemli bir nedeni de, teknelerin kalıptan jelkot rengiyle çalışıyor olması.

Bu sayede müşteriler tam olarak istedikleri rengi seçebiliyor ve teknelerinde kullanabiliyorlar.

 Teknik Özellikleri

Tam Boy: 9,20 m

En: 3,15 m

Ağırlık: 6.300 kg

Temiz Su Kapasitesi: 200 l

Kirli Su Kapasitesi:100 l

Yakıt Kapasitesi: 400 l