Powerboats & Yachts Dergisi Şubat Sayısında Fuar Teknelerimizin İncelemeleri Yer Aldı

Avrasya Boat Show 2013 Fuarında yer alacak olan modellerimizin incelemelerini yayınladı.

Angel Baby Premium

Angel Yachts’ın satış rekorları kıran modeli Angel Baby’nin premium paketi denize indi. Angel Baby Premium, yüksek kaliteli deri işçiliği, yoğun ahşap kullanımı ve güçlü motoruyla diğer kardşlerinden ayrılıyor. Dar aIanda maksimum keyif yaşamak isteyenler için tasarlanan 9,20 metrelik Angel Baby Premium, Türkiye’de üretilen en sıra dışı motoryat modeli. Teknenin ana hatları lüks arazi araçlarını andırıyor. Kısa bir tekne olmasına rağmen genişliği, Baby Premum’u kullanışlı ve rahat bir model haline getiriyor. Suyun üzerindeki duruşuyla güven veren Angel Baby Premium, hem uzun hem kısa seyahatler için rahat ve güvenli bir tekne olduğunu daha ilk bakışta belli ediyor. 316 L krom vardavela, babalar ve usturmarça askıları, teak kaplamaların üzerinde pırıl pırıl parlıyorlar.

Angel Baby Premium’un asıl hazinesiyse içinde saklı. Teknenin içinde tabiri caizse her santim değerlendirilmiş. Başaltındaki master kabinde, alışığımız gibi koltuk halini de alabilen çift kişilik yatak bulunuyor. Geni$ lombozlar, V tipi baş aynası, LED okuma ve tavan aydınlatmalar,50 x 50 cm hatch kapağıyla master kabin, olduğundan daha geniş ve ferah görünüyor. Kapitone deri döşemelerin desen seçimi müşterinin isteğine bağlı ve yüzlerce seçenek var. Yatağın altındaki gizli derin çekmeceler master kabinden alınabilecek maksimum verimi almayı sağlıyor.

Angel Baby Premium’un havuzluğuna çıkınca gayet geniş bir teknede olduğunuzu düşünüyorsunuz. 3,15 metre genişliğindeki teknenin havuzluğu; kapitone deri döşeme yedi kişilik geniş oturma grubu, rejisör sandalyeleri, teak kaplamaları, iroko tutamakları ve portatif sehpasıyla oldukça zengin ve kullanışlı duruyor. Angel Baby Premium, 225 HP Perkins motorundan aldığı performansla da usta bir denizci olduğunu gösteriyor. Baby’nin yakıt sarfiyatı ortalama 12 mil seyir hızında 25 I iken, 18 mili geçen tam yol hızında 40 I civarında oluyor.

Teknik özellikler

Tam Boy: 9,20 m
En: 3,15 m
Draft: 0,45 m
Ağırlık: 6,300 kg
Temiz Su Kapasitesi: 100 l
Kirli su kapasitesi: 100 l
Yakıt kapasitesi: 2x 200 l
Motor Seçenekleri: 240 HPYanmar Dizel
225 HP Perkins Dizel
315 HPYanmar Dizel
320 HPToyota Nanni Dizel

Angel Lobster 15

Tam boyu 14.00 m olan teknenin genişliği ise 4,65 m. Küçük modellerinde her santimetrekareyi değerlendiren Angel Yachts, bu modelinde de geleneksel tasarım çizgilerinden şaşmamış. Platformdan tekneye girdiğimizde geniş bir havuzlukla karşılaşıyoruz. I0 kişilik oturma grubu, iki adet rejisör sandalye ve bir yemek masasının bulunduğu havuzlukta hem zemin, hem de aksesuarlar iroko ağırlıklı olarak üretilmiş. Havuzluğa adım atar atmaz karşımıza çıkan ahşap işçiliğinin kalitesi, konforlu bir yat vaadinde bulunuyor.

Teknenin burnuna ilerlediğimizde beş kişinin rahatlıkla güneşlenebileceği geniş bir alan çıkıyor karşımıza. Kamaraların üzerine gelen bölgelerdeki kaymaz kaplamaları, iroko zeminler sarmalıyor ve sıcacık insanın içini ılıtan bir güneşlenme alanı sunuyor.

Gerek vardavelaların, gerekse hatch kapaklarının kromajlan, konforla birlikte görsel zevki de zirveye çıkarıyor. Havuzluğa geri dönup tekneye girdiğimizde ise önce sağ taraftaki L tipi oturma grubu ve önündeki yemek masasıyla karşılaşıyoruz. Onlarm devamında ise oldukça şık tasarlanmış, ahşap işçiliğiyle göz dolduran kokpit bulunuyor.

Kokpit teknenin tüm detaylarını tek noktadan yönetmeyi sağlarken, JVC marka CD – DVD oynatıcıyla, 20″ LCD ekranla ve teknenin çeşitli noktalarındaki marine hoparlörlerin kontrolüyle Lobster 15’i yüze bir eğlence merkezi haline getiriyor. Angel Yachts’ın fiyatlarının uygunluğu ise, firmanın neredeyse tüm hammaddeleri kendisinin ithal etmesinden kaynaklanıyor. Ahşaptan elyafa kadar birçok hammaddeyi kendisi ithal eden veya bayiler yerine direkt olarak ithalçı firmalarla çalışan Angel Yachts, yüklü hammadde stoklan sayesinde tüm modellerini sınıfındaki en uygun fiyatlardan teslim edebiliyor.

Teknik özellikler

Tam Boy: 8,60 m
En: 2,95 m
Draft: 0,45 m
Ağırlık: 3,500 kg
Temiz Su Kapasitesi: 100 l
Kirli su kapasitesi: 100 l
Yakıt kapasitesi: 2x 200l
Yolcu Kapasitesi: 12 kişi
Yatak kapasitesi : 2 adet çift kişilik yatak

Angel New Family

Angel New Family, deniz mühendisliğinde hız, zerafet ve gücü sofistike bir tasarım ile birleştirerek gövde gösterisi yapmaktadır. Konfor ve performans bakımından az rastlanan teknelerden birisidir.”Angel New Family” seri üretim sistemi ve taşeronlar dahil, her biri konusunda uzman 200’e yakın personeli sayesinde Angel Yachts’ın İstanbul tersanelerinde üretilmektedir.

Çok kullanışlı olan bu model tam bir kalite, teknoloji ve konforu bir arada arıyorsanız; Angel New Family size beklentilerinizden fazlasını sunmaktadır. Sınıfındaki teknelerdi ilk bakışta görsel ve mekanik açıdan geride bırakmaktadır. Angel New Family’de b1 adet çift kişilik yatak bulunmaktadır. Ayrıca havuzluk kısmında, sohbet edeceğiniz, yemek yiyebileceğiniz ya da yemek yiyebileceğiniz ya da akşamüzeri güneşin batışını zevkle izleyebileceğiniz 5 kişilik U oturma grubu bulunmaktadır. Angel New Family, 4 mevsim gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz, her türlü hava şartı için geliştirilmiş kuvvetli gövde yapısına sahiptir. Derin gövde tasarımı ile yüksek süratte ve her hava şartında maksimum güven, minimum serpinti sağlamaktadır. Tekneleri jelkottan boyalı olarak çıktığı için, Angel Yachts istenilen renkte dökme imkânı sunmaktadır. Bu sayede diğer teknelere göre daha hafiftir. B özelliğiyle de yakıttan tasarruf etmenizi sağlar. Jelkotlu yüzeylerin düzgünlüğü ve ahşap işçiliğinin kalitesi kendini belli etmektedir. Sağlam, estetik ve paslanmaz aksesuarlar oldukça şk bir

Teknik özellikler

Tam Boy: 10,40 m
En: 9,60 m
Genişlik: 3,15 m
Su kesim yüksekliği: 0,55 m
Ağırlık: 6,900 kg
Temiz Su Kapasitesi: 200 l
Kirli su kapasitesi: 100 l
Yakıt kapasitesi: 400 l
Yolcu kapasitesi: 8 kişi

Angel Fisher

Tam boyu 9,50 metre olan Angel Fisher, oldukça lüks donanımlı bir trawler. Fisher, farklılığını denizde de vurgulamak isteyenler için tasarlanmış.

Fisher’ın üst kat tasarımı görüntü itibariyle trawler tipi diğer teknelerden ayrılarak, geleneksel balıkçı teknelerine daha yakın bir görünüm sergiliyor. Angel Yachts’ın jelkottan renkli tekne çıkarma teknolojisinin etkisiyle rengârenk modelleri üretilen Angel Fisher, birbirinden farklı borda ve üst bina renkleriyle de su üzerinde farklı ve şık duruyor.

Motoryatların suya en yakın bölümü olan platform, Angel Fisher’de çok büyük tutulmuş. 1,5 metre uzunluğundaki platform güneşlenmek için denize girmek için, balık tutmak için, hatta yemek yemek için bile keyifli ve kullanışlı bir mekan olmuş. Platformun genişliği, tekne açıkta demirlendiğinde havuzluğa bile çıkmadan saatlerce üzerinde vakit geçirilebilecek rahatlığı sağlıyor. Platformdaki şık krom kapılardan havuzluğa girildiğinde, sizi yüksek işçilik kalitesiyle hazırlanmış şık koltukların çevrelediği bir alan karşılıyor.

Beş kişilik L oturma grubu ve karşısındaki koltuğun yanı sıra ortaya yerleştirilen portatif masa ile birlikte, Fisher’ın arka havuzluğunda altı kişilik bir yemek ortamı kurulabiliyor. Masa kaldırıldığında, yolcuları geniş, rahat ve kullanışlı bir havuzluk alanı ağırlıyor.

Bu tekne Türkiye’de deniz ve yatçılığa olan farkındalığı artırmak için tasarlandı. 90 HP’den 800 HP’ye kadar her türlü motor ve sürate uygun olarak hazırlanan bu model istenirse günlük kullanım amacıyla, istenirse açık denizde tatil amacıyla kullanılabilir. Angel Fisher’ın boyutları ve uygun fiyatı sayesinde lüks motoryat kavramı artık ulaşılamaz olmaktan çıkıyor ve herkes uygun fiyatlarla kaliteli bir tekne sahibi olabiliyor.”

Angel Fisher, üretici firma Angel Yachts’ın diğer modelleri gibi bronze, silver ve gold donanım paketleriyle piyasada bulunuyor.

Teknik özellikler

Tam Boy: 8,60 m
En: 2,95 m
Draft: 0,45 m
Ağırlık: 3,500 kg
Temiz Su Kapasitesi: 100 l
Kirli su kapasitesi: 100 l
Yakıt kapasitesi: 2x 200l
Motor Seçenekleri: 90 HP Suzuki Benzinli
90 HP Perkins Dizel

 

Angel Supersport

Angel Supersport, 260 hp Mercruiser benzinli motoruyla rüzgarı saçarlınızda hissetmenizi sağlarken, diğer Angel modellerine benzeyen klasik çizgileriyle gözlerinizi de şenlendirir. Angel Supersport, hangi deniz veya okyanusta olursa olsun, narin çizgileriyle dışarıdaki manzarayı gölgede bırakır. Angel Supersport, 260 hp Mercruiser benzinli motoruyla rüzgarı saçarlınızda hissetmenizi sağlarken, diğer Angel modellerine benzeyen klasik çizgileriyle gözlerinizi de şenlendirir. Angel Supersport, hangi deniz veya okyanusta olursa olsun, narin çizgileriyle dışarıdaki manzarayı gölgede bırakır.

Angel Supersport, denizde spor kullanım için tasarlanmış, oldukça heybetli ve dikkat çekici görünen spor spor bir model. 9.90 metre tam uzunluğa sahip olan tekne, 2.60 metre genişliği ile rahat ve konforlu görünüyor.

Angel Yachts atölyelerinde yüksek kaliteli işçilikle üretilen Angel Supersport’un havuzluğunda 5 kişilik U tipi oturma grubu, başaltında çift kişilik yatağa sahip bir master kabin ve tuvalet bulunuyor. 260 hp benzinli Mercruiser sterndrive motor kullanılan teknenin seyir sürati 18+ mil, azami sürati ise 28+ mil. Angel Supersport hem arkadaşlarla çıkılacak eğlenceli gezilere, hem de romantik aile seyahatlerine ev sahipliği yapabiliyor.

 

Angel Classic

Klasik teknelere ilgi duyanlar için tasarlanmış bir tekne olan Angel Classic, güzel bir hafta sonu geçirmek isteyenler için ideal bir model. 8.20 metre tam uzunluğa ve 2.25 metre genişliğe sahip olan teknenin tasarımı, kullanılan bol krom aksamları ve sudaki zarafeti klasik otomobilleri anımsatıyor. 1600 kg ağırlığındaki bu modelin temiz su tankı 100 litre, pis su tankı 100 litre ve yakıt tankı da 500 l kapasitelidir. Bir klasik otomobil edasındaki hatlar, kromaj çizgileri, sudaki zarafeti ve çift kişilik konforlu yatağıyla Angel Classic gerekirse altı arkadaş için, gerekirse bir çift için ideal bir klasik tekne modelidir.

Tüm ahşap işçiliği masif maun olan teknenin başaltında çift kişilik yatak bulunuyor. 190 hp benzinli Mercruiser sterndrive motor kullanılan teknenin seyir sürati 21+ mil, azami sürati ise 30+ mil. Angel Classic gerekirse altı arkadaş için, gerekirse bir çift için ideal bir klasik tekne modeli olarak öne çıkıyor.

LOBSTER | ANGEL NEW FAMİLY

ANGEL NEW FAMİLY, 4 MEVSİM GÖNÜL RAHATLIĞYLA KULLANABİLECEĞİNİZ, HER TÜRLÜ HAVA ŞARTI İÇİN GELİŞTİRİLMİŞ KUVVETLİ GÖVDE YAPISINA SAHİP. DERİN GÖVDE TASARIMI İLE YÜKSEK SÜRATTE VE HER HAVA ŞARTINDA MAKSİMUM GÜVEN, MİNİMUM SERPİNTİ SAĞLAMAKTA.

4 mevsim gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz, her türlü hava şartı için geliştirilmiş kuvvetli gövde yapısına sahip.

New Family serisi konfor ve performans bakımından az rastlanan teknelerden birisi. “Angel New Family” seri üretim sistemi ve taşeronları dahil, her biri konusunda uzman 200’e yakın personeli sayesinde Angel Yachts’ın İstanbul Tuzla tersanelerinde üretilmektedir. Çok kullanışlı olan bu model, tam bir boğaz teknesi olarak tanımlanabilir. Güvenlik, performans, kalite, teknoloji ve konforu bir arada arıyorsanız; Angel New Family size beklentilerinizden fazlasını sunmakta. Angel New Family’de 1 adet çift kişilik master kabin, 1 adet tuvalet ve mutfak bulunmaktadır. Ayrca havuzluk kısmında, sohbet edeceğiniz, yemek yiyebileceğiniz ya da akşamüzeri güneşin batışını zevkle izleyebileceğiniz 5 kişilik U şeklindeki oturma grubu bulunmaktadır.

Angel New Family, 4 mevsim gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz, her türlü hava şartı için geliştirilmiş kuvvetli gövde yapısına sahip. Derin gövde tasarımı ile yüksek süratte ve her hava şartında maksimum güven, minimum serpinti sağlamakta.

Angel New Family serisi tekneler, jelkottan boyalı olarak çıktığı için, Angel Yachts istenilen renkte dökme imkanı sunmaktadır. Bu sayede sınıfındaki diğer teknelere göre daha hafiftir. Bu özelliğiyle de yakıttan tasarruf etmenizi sağlıyor. Jelkotlu yüzeylerin düzgünlüğü ve ahşap işçiliğinin kalitesi kendini belli etmekte. Sağlam, estetik ve paslanmaz aksesuarlar tekneye oldukça şık bir hava vermekte.

Angel New Family modelinden 2011 sonu itibarıyla suda 33 adet bulunmaktadır. Motor ve ağaç çeşidindeki değişikliklere göre bronz, silver ve gold olmak üzere üç ayrı paket fiyat ve ödeme seçeneği bulunuyor. Angel New Family, sportif tasarımı, kalitesi ve güvencesi ile sizi beklemekte.

LOBSTER | ANGEL LOBSTER 15

ANGEL YACHTS, BU MODELİNDE DE GELENEKSEL TASARIM ÇİZGİLERİNDEN ŞAŞMAMIŞ. PLATFORMDAN TEKNEYE GİRDİĞİNİZDE GENİŞ BİR HAVUZLUKLA KARŞILAŞIYORUZ. 10 KİŞİLİK OTURMA GRUBU, İKİ ADET REJİSÖR SANDALYE VE BİR YEMEK MASASININ BULUNDUĞU HAVUZLUKTA HEM ZEMİN, HEM DE AKSESUARLAR İROKO AĞIRLIKLI OLARAK ÜRETİLMİŞ.

Gerek offshore yarışlarında, gerekse peynir ekmek gibi satılan modelleriyle ismini sık sık duyduğumuz Angel Yachts, 15 metrelik lobster modeliyle gövde gösterisi yapıyor.

Angel Lobster 15, isminden de anlaşılacağı üzere 15 metrelik boyuyla, Angel Yachts’ın en büyük modeli. Tam boyu 14.00 m olan teknenin genişliği ise 4.65 m.

Küçük modellerinde her santimetrekareyi değerlendiren Angel Yachts, bu modelinde de geleneksel tasarım çizgilerinden şaşmamış. Platformdan tekneye girdiğimizde geniş bir havuzlukla karşılaşıyoruz. 10 kişilik oturma grubu, iki adet rejisör sandalye ve yemek masasının bulunduğu havuzluktan hem zemin, hem de aksesuarlar iroko ağırlıklı olarak üretilmiş. Havuzluğa adım atar atmaz karşımıza çıka ahşap işçiliğinin kalitesi, konforlu bir yat vaadinde bulunuyor.

Teknenin burnuna ilerlediğimizde beş kişinin rahatlıkla güneşlenebileceği geniş bir alan çıkıyor karşımıza. Kamaraların üzerine gelen bölgelerdeki kaymaz kaplamaları, iroko zeminler sarmalıyor ve sıcacık, insanın içini ılıtan bir güneşlenme alanı sunuyor. Gerek vardavelaların, gerekse hatch kapaklarının kromajları, konforla birlikte görsel zevki de zirveye çıkarıyor.

Havuzluğa geri dönüp tekneye girdiğimizde ise önce sağ taraftaki L tipi oturma grubu ve önündeki yemek masasıyla karşılaşıyoruz. Onların devamında ise oldukça şık tasarlanmış, ahşap işçiliğiyle göz dolduran kokpit bulunuyor.

Kokpit teknenin tüm detaylarını tek noktadan yönetmeyi sağlarken, JVC marka CS – DVD oynatıcıyla, 20” LCD ekranla ve teknenin çeşitli noktalarındaki marine hoparlörlerin kontrolüyle Lobster 15’i yüzen bir eğlence merkezi haline getiriyor.

pb&y-01kapak pb&y-06 pb&y-05 pb&y-04 pb&y-03 pb&y-02

pb&y-15-lobster pb&y-16-lobster pb&y-17-lobster pb&y-18-lobster