Başkanın Mesajı


Atalardan kalma tecrübeyi akademik eğitimimizle birleştirerek kurduğumuz Angel Yachts ile 2005 yılında yola çıkarken, dünyanın her marinasında bir ürünümüz olmasını hedeflemiştik.

Yedi sene sonra geçmişe dönüp baktığımızda bu hedefimizden şaşmadığımızı, emin adımlarla ilerlemeye devam ettiğimizi görüyorum. Angel Yachts, 2011 sonu satış rakamları itibariyle kendi sınıfında Türkiye’de lider, Avrupa’da dördüncü sırada yer alıyor.

Teknolojinin, ekonominin ve sosyal yaşamın hızla gelişip değiştiği dünyamızda amacımız, her zaman sınıfımızda en iyiyi başarmak oldu.

2008 yılında bir röportajımızda yılda 50 tekne satacağız dediğimizde bize inanmamışlardı. Ancak aynı sene küresel ekonomik krizde üretimi durdurmak zorunda kalan birçok firmanın aksine, seri üretimi başlatarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. 50’den fazla tekne satarak hedefimize de ulaştık.

Ürün yelpazemize her yıl yeni bir model ekleyerek 2012 itibariyle dokuz modele ulaşmayı başardık. Tüm modellerimizi seri üretime çevirmemiz üretim maliyetlerimizi düşürürken, müşterilerimizin de kaliteli ürünlere daha uygun fiyatlarla sahip olmalarını sağladı.

Türkiye’de ne kadar kaliteli işler başarılabileceğini tüm dünyaya gösterirken asıl amacımız hep Türk insanını denize alıştırmak, yeterince önem verilmeyen deniz kültürünün yayılmasına yardımcı olmaktı.

Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde denizciliğe gereken önem verilmediğinden ne yazık ki denizlerimizi yeterince değerlendiremiyoruz. Marinaların azlığı, deniz kültürünün eksikliği, ruhsat alma zorluğu gibi sıkıntılara tekne fiyatlarının yüksekliği de eklenince halkımızın denizden uzak kalması kaçınılmaz bir sonuç oluyordu.

Biz bu duruma uygun fiyatlarla herkesin sahip olabileceği, boyutlarıyla herkesin kullanabileceği tekneler üreterek çözüm üretmeye çalıştık. 8 – 26 metre arasındaki teknelerimizin beklediğimizden fazla talep almasıyla, doğru yolda olduğumuzu görmüş olduk.

Refah seviyesi artan, her evde birden fazla otomobilin olduğu modern Türkiye’de, tekne sahibi olmak artık lüks değil. Önemli olan denizi sevmek, onun verdiği mutluluğu yakalayabilmek. Gerisi kendiliğinden geliyor.

Bizlere güvenerek bugünlere gelmemizi sağlayan tüm müşterilerimize ve büyüme evremizde gösterdikleri özveriyle kalitemizi perçinleyen tüm çalışma arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

“Bazıları denize imza atar”

Angel Cengiz Şıklaroğlu
Yönetim Kurulu Başkanı