Powerboats & Yachts Dergisi Angel Lobster 15 İncelemesi ve Offshore Takımımızın Haberini Yayınladı

Powerboats & Yachts Dergisi Angel Lobster 15 İncelemesi ve Offshore Takımımız Haberini Yayınladı

Angel Lobster 15

Angel Lobster 15, isminden de anlaşılacağı üzere 15 metrelik boyuyla, Angel Yachts’ın en büyük modeli. Tam boyu 14,00 m olan teknenin genişliği ise 4,65 m Küçük modellerinde her santimetrekareyi değerlendiren Angel Yachts, bu modelinde de geleneksel tasarım çizgilerinden şaşmamış. Platformdan tekneye girdiğimizde geniş bir havuzlukla karşılaşıyoruz. 10 kişilik oturma grubu, iki adet rejisör sandalye ve bir yemek masasının bulunduğu havuzlukta hem zemin, hem de aksesuarlar iroko ağırlıklı olarak üretilmiş. Havuzluğa adım atar atmaz karşımıza çıkan ahşap işçiliğinin kalitesi, konforlu bir yat vaadinde bulunuyor.

Teknenin burnuna ilerlediğimizde beş kişinin rahatlıkla güneşlenebileceği geniş bir alan çıkıyor karşımıza. Kamaraların üzerine gelen bölgelerdeki kaymaz kaplamaları, iroko zeminler sarmalıyor ve sıcacık, insanın içini ılıtan bir güneşlenme alanı sunuyor. Gerek vardavelaların, gerekse hatch kapaklarının kromajları, konforla birlikte görsel zevki de zirveye çıkarıyor. Havuzluğa geri dönüp tekneye girdiğimizde ise önce sağ taraftaki L tipi oturma grubuu ve önündeki yemek masasıyla karşılaşıyoruz. Onların devamında ise oldukça şık tasarlanmış. ahşap işçiliğiyle göz dolduran kokpit bulunuyor.

Kokpit teknenin tüm detaylarını tek noktadan yönetmeyi sağlarken, NC marka CD – DVD oynatıcıyla, 20″ LCD ekranla ve teknenin çeşitli noktalarındaki marine hoparlörlerin kontrolüyle Lobster 15’i yüzen bir eğlence merkezi haline getiriyor. Kokpitin sol tarafındaki mutfak alanında 160 litrelik buzdolabı, buz makinesi, mutfak tezgâhı, dolaplar ve raflar bulunuyor. Tüm bu alanlarda küpeştelerin, zeminin ve diğer kaplamaların kusursuz bir iroko işçiliğiyle hazırlandığını hatırlatmak gerek.

Angel  Lobster 15’in  kamaralarına, mutfak ve kokpit arasındaki merdivenlerden iniyoruz. Sol tarafta iki kişilik yatak, duş ve tuvalet içeren misafir kabinini geçtikten sonra, başaltındaki çift kişilik yataklı, birinci sınıf tuvalet ve duşlu misafir kabinine giriyoruz. AIt kattaki kamaralar, geniş lomboz ve aynaların kullanımıyla oldukça ferah ve aydınlık görünüyorlar. Bunalmadan, keyifte yolculuk yapılabiliyor. 12 kişilik yolcu kapasitesine sahip olan Angel Lobster 15’in içinde, iki çift rahatlıkla yolculuk edebilirken, geniş kullanım alanları sayesinde iki çiftten çok daha fazla misafir geceleyebiliyor.

Bu keyif dolu teknenin sudaki ilerleyişini merak edince, Yanmar, Perkins ve Cummins  motor seçenekleriyle  karşılaşıyoruz.  Angel Lobster 15, diğer Angel Yachts modelleri gibi Bronz, Gümüş ve Altın paket seçenekleriyle müşterilerin beğenisine sunuluyor. Bronz ve Gümüş paketler iki adet 315 HP dizel Yanmar veya iki adet 225 hp dizel Perkins seçeneklerini sunarken, Altın pakette iki adet 440 HP dizel Yanmar veya iki adet 500 HP dizel Cummins seçenekleri bulunuyor. Bu makineleri çalıştırmak için gereken yakıt, teknenin dengesi açısından 500 litrelik iki farklı yakıt deposundan geliyor. Angel Lobster 15, bu makine seçenekleriyle Bronz ve Gümüş paketlerde 18 milin üzerinde azami sürate çıkıp 14 mil seyir hızına ulaşırken, Altın pakette bu oranlar 25+ mil azami sürat ve 20 mil seyir hızı olarak değişiyor. İki duş ve tuvaletin, bir de mutfağın kirli suları 200 litrelik atık su deposunda birikirken, temiz su ihtiyacı ise 400 litrelik depodan karşılanıyor. Angel Lobster 15’in depolar, boş ağırlığı 18.000 kg olan bir tekne için gayet uygun seçimlerden oluşuyor.

Angel Yachts’ın geçmişten gelen tecrübeyi günümüz teknolojisiyle buluşturup ortaya çıkardığı Angel Lobster 15, işçiliği, kullanışlılığı ve fiyatıyla ideal bir seçim olarak karşımıza çıkıyor. Fiberglas teknelerdeki alışılmış beyaz renklerin aksine, Angel Lobster 15, diğer tüm Angel Yachts modelleri gibi kalıptan jelkot rengiyle çıktığından, sayısız renk seçeneği sunabiliyor ve renk seçimleri fiyata yansımıyor. Otomobil firmalarının bile istediğiniz rengi ekstra fiyatlandırdığı bir devirde, tam olarak istediğiniz renkte bir tekne sahibi olmak, gerçekten ilgi çekici bir özellik.

 Angel Yachts’nın fiyatlarının uygunluğu ise, firmanın neredeyse tüm hammaddeleri kendisinin ithal etmesinden kaynaklanıyor. Ahşaptan elyafa kadar birçok hammaddeyi kendisi ithal eden veya bayiler yerine direkt olarak ithalatçı firmalarla çalışan Angel Yachts, geniş hammadde stokları sayesinde tüm modellerini sınıfındaki en uygun fiyatlardan teslim edebiliyor.

Teknik özellikler:

Tam Boy: 14,90 m
Genişlik: 4,65 m
Su Kesim Yüksekliği: 0,80m
Ağırlığı: 18,000 kg
Temiz Su Kapasitesi: 400l
Kirli Su Kapasitesi: 200 I
Yakıt Kapasitesi: 2 X 500 I
Yolcu Kapasitesi: 12 kişi
Yatak Kapasitesi: 2 adet çift kişilik yatak

 

Henkel sponsorluğunda start almayı sürdüren WD40, hedef büyüten Angel Yachts, şampiyonanın müdavimleri Franke ve Miele takımları da 2012’de podyum için çarpışmaya devam edecek start listesinde yer alacaklar.