Powerboat & Yachts Dergiside Bir Çok Modelimizin İncelemeleri Yer Aldı

Powerboat & Yachts dergisinin Haziran 2012 sayısında Angel Fisher, Angel Lobster 15, Angel Baby, Angel New Family modelimizin incelemeleri yer aldı.

Angel Fisher

Tam boyu 9,50 metre olan Angel Fisher, oldukça lüks donanımlı bir trawler. Fisher, farklılığını denizde de vurgulamak isteyenler için tasarlanmış. Fisher’ın üst kat tasarımı görüntü itibariyle trawler tipi diğer teknelerden ayrılarak, geleneksel balıkçı teknelerine daha yakın bir görünüm sergiliyor. Angel Yachts’ın jelkottan renkli tekne çıkarma teknolojisinin etkisiyle rengârenk modelleri üretilen Angel Fisher, birbirinden farklı borda ve üst bina renkleriyle de su üzerinde farklı ve şık duruyor.

Motoryatların suya en yakın bölümü olan platform, Angel Fisher’de çok büyük tutulmuş. 1,5 metre uzunluğundaki platform güneşlenmek için denize girmek için, balık tutmak için, hatta yemek yemek için bile keyifli ve kullanışlı bir mekan olmuş. Platformun genişliği, tekne açıkta demirlendiğinde havuzluğa bile çıkmadan saatlerce üzerinde vakit geçirilebilecek rahatlığı sağlıyor. Platformdaki şık krom kapılardan havuzluğa girildiğinde, sizi yüksek işçilik kalitesiyle hazırlanmış şık koltukların çevrelediği bir alan karşılıyor.

Beş kişilik L oturma grubu ve karşısındaki koltuğun yanı sıra ortaya yerleştirilen portatif masa ile birlikte, Fisher’ın arka havuzluğunda altı kişilik bir yemek ortamı kurulabiliyor. Masa kaldırıldığında, yolcuları geniş, rahat ve kullanışlı bir havuzluk alanı ağırlıyor.

Bu tekne Türkiye’de deniz ve yatçılığa olan farkındalığı artırmak için tasarlandı. 90 HP’den 800 HP’ye kadar her türlü motor ve sürate uygun olarak hazırlanan bu model istenirse günlük kullanım amacıyla, istenirse açık denizde tatil amacıyla kullanılabilir. Angel Fisher’ın boyutları ve uygun fiyatı sayesinde lüks motoryat kavramı artık ulaşılamaz olmaktan çıkıyor ve herkes uygun fiyatlarla kaliteli bir tekne sahibi olabiliyor.”

Angel Fisher, üretici firma Angel Yachts’ın diğer modelleri gibi bronze, silver ve gold donanım paketleriyle piyasada bulunuyor.

Teknik özellikler

Tam Boy: 8,60 m
En: 2,95 m
Draft: 0,45 m
Ağırlık: 3,500 kg
Temiz Su Kapasitesi: 100 l
Kirli su kapasitesi: 100 l
Yakıt kapasitesi: 2x 200l
Motor Sçenekleri: 90 HP Suzuki Benzinli
                                    90 HP Perkins Dizel

Angel Lobster 15

Tam boyu 14.00 m olan teknenin genişliği ise 4,65 m. Küçük modellerinde her santimetrekareyi değerlendiren Angel Yachts, bu modelinde de geleneksel tasarım çizgilerinden şaşmamış. Platformdan tekneye girdiğimizde geniş bir havuzlukla karşılaşıyoruz. I0 kişilik oturma grubu, iki adet rejisör sandalye ve bir yemek masasının bulunduğu havuzlukta hem zemin, hem de aksesuarlar iroko ağırlıklı olarak üretilmiş. Havuzluğa adım atar atmaz karşımıza çıkan ahşap işçiliğinin kalitesi, konforlu bir yat vaadinde bulunuyor.

Teknenin burnuna ilerlediğimizde beş kişinin rahatlıkla güneşlenebileceği geniş bir alan çıkıyor karşımıza. Kamaraların üzerine gelen bölgelerdeki kaymaz kaplamaları, iroko zeminler sarmalıyor ve sıcacık insanın içini ılıtan bir güneşlenme alanı sunuyor.

Gerek vardavelaların, gerekse hatch kapaklarının kromajlan, konforla birlikte görsel zevki de zirveye çıkarıyor. Havuzluğa geri dönup tekneye girdiğimizde ise önce sağ taraftaki L tipi oturma grubu ve önündeki yemek masasıyla karşılaşıyoruz. Onlarm devamında ise oldukça şık tasarlanmış, ahşap işçiliğiyle göz dolduran kokpit bulunuyor.

Kokpit teknenin tüm detaylarını tek noktadan yönetmeyi sağlarken, JVC marka CD – DVD oynatıcıyla, 20″ LCD ekranla ve teknenin çeşitli noktalarındaki marine hoparlörlerin kontrolüyle Lobster 15’i yüze bir eğlence merkezi haline getiriyor. Angel Yachts’ın fiyatlarının uygunluğu ise, firmanın neredeyse tüm hammaddeleri kendisinin ithal etmesinden kaynaklanıyor. Ahşaptan elyafa kadar birçok hammaddeyi kendisi ithal eden veya bayiler yerine direkt olarak ithalçı firmalarla çalışan Angel Yachts, yüklü hammadde stoklan sayesinde tüm modellerini sınıfındaki en uygun fiyatlardan teslim edebiliyor.

Teknik özellikler

Tam Boy: 8,60 m
En: 2,95 m
Draft: 0,45 m
Ağırlık: 3,500 kg
Temiz Su Kapasitesi: 100 l
Kirli su kapasitesi: 100 l
Yakıt kapasitesi: 2x 200l
Yolcu Kapasitesi: 12 kişi
Yatak kapasitesi : 2 adet çift kişilik yatak

 

Türkiye’nin en hızlı büyüyen yat üreticisi Angel Yachts, vites büyütüyor. Ürün gamında boyları 7- 15 metre arasında değişen 8 farklı trawler ve lobster türü yat modeli bulunan Angel Yachts, 2011 yılını satış adetleri açısından Türkiye’de birinci, Avrupa’da dördünü sırada kapatmıştı.

2012’ye hızlı giren firma, Şubat ayında yeni modeli Angel Fisher’ın lansmanını yapmıştı.

Sınıfının en iyi modeli olan Angel Fisher satış rekorları kırarken, firma gelecek sezonun modellerini açıkladı: Angel Giant 62 ve Angel Giant 100. Angel Yachts’ın yeni modellerinin kalıpları, kısa süre önce kapanan Elegan Group’tan almış.

Bilindiği gibi Elegan Yachts’ın Başkanı İstemi Turanlıgil’in geçtiğimiz Mart ayında vefat etmesi üzerine firma kapanmış ve varlıklarını satışa çıkarmıştı.

İhalelerin tamamlanmasıyla birlikte, Elegan Yachts’ın en büyük modellerinin yeni üreticisi AngelYachts oldu. Angel Yachts, aynı modelleri kendi tasarım geleneğine göre geliştirerek Angel Giant 62 ve Angel Giant 100 adıyla 2013 yılında piyasaya sunacak.

Angel Giant 62 olarak isimlendirilen model, 18 metrelik lüks bir lobster. Angel Giant 100 ise 30 metrelik boyuyla heybetli bir süperyat.

Angel Yachts’dan yapılan açıklamaya göre, çalışmalara başlayan AngelGiant 100 modelinin 2013 yaz sezonunda suya indirilmesi hedefleniyor.

angelyachts.com.tr

 

Angel Baby

Angel Yachts’ın satış rekorları kıran modeli Angel Baby’nin premium paketi denize indi. Angel Baby Premium, yüksek kaliteli deri işçiliği, yoğun ahşap kullanımı ve güçlü motoruyla diğer kardşlerinden ayrılıyor. Dar aIanda maksimum keyif yaşamak isteyenler için tasarlanan 9,20 metrelik Angel Baby Premium, Türkiye’de üretilen en sıra dışı motoryat modeli. Teknenin ana hatları lüks arazi araçlarını andırıyor. Kısa bir tekne olmasına rağmen genişliği, Baby Premum’u kullanışlı ve rahat bir model haline getiriyor. Suyun üzerindeki duruşuyla güven veren Angel Baby Premium, hem uzun hem kısa seyahatler için rahat ve güvenli bir tekne olduğunu daha ilk bakışta belli ediyor. 316 L krom vardavela, babalar ve usturmarça askıları, teak kaplamaların üzerinde pırıl pırıl parlıyorlar.

Angel Baby Premium’un asıl hazinesiyse içinde saklı. Teknenin içinde tabiri caizse her santim değerlendirilmiş. Başaltındaki master kabinde, alışığımız gibi koltuk halini de alabilen çift kişilik yatak bulunuyor. Geni$ lombozlar, V tipi baş aynası, LED okuma ve tavan aydınlatmalar,50 x 50 cm hatch kapağıyla master kabin, olduğundan daha geniş ve ferah görünüyor. Kapitone deri döşemelerin desen seçimi müşterinin isteğine bağlı ve yüzlerce seçenek var. Yatağın altındaki gizli derin çekmeceler master kabinden alınabilecek maksimum verimi almayı sağlıyor.

Angel Baby Premium’un havuzluğuna çıkınca gayet geniş bir teknede olduğunuzu düşünüyorsunuz. 3,15 metre genişliğindeki teknenin havuzluğu; kapitone deri döşeme yedi kişilik geniş oturma  grubu, rejisör sandalyeleri, teak kaplamaları, iroko  tutamakları ve portatif sehpasıyla oldukça zengin ve kullanışlı duruyor. Angel Baby Premium, 225 HP Perkins motorundan aldığı performansla da usta bir denizci olduğunu gösteriyor. Baby’nin yakıt sarfiyatı ortalama 12 mil seyir hızında 25 I iken, 18 mili geçen tam yol hızında 40 I civarında oluyor.

Teknik özellikler

Tam Boy: 9,20 m
En: 3,15 m
Draft: 0,45 m
Ağırlık: 6,300 kg
Temiz Su Kapasitesi: 100 l
Kirli su kapasitesi: 100 l
Yakıt kapasitesi: 2x 200 l
Motor Seçenekleri: 240 HPYanmar Dizel
                                      225 HP Perkins Dizel
                                     315 HPYanmar Dizel
                                      320 HPToyota  Nanni Dize

 

Angel New Family

Angel New Family, deniz mühendisliğinde hız, zerafet ve gücü sofistike bir tasarım ile birleştirerek gövde gösterisi yapmaktadır. Konfor ve performans bakımından az rastlanan teknelerden birisidir.”Angel New Family”  seri üretim sistemi ve taşeronlar dahil, her biri konusunda uzman 200’e yakın personeli sayesinde Angel Yachts’ın İstanbul tersanelerinde üretilmektedir.

Çok kullanışlı olan bu model tam bir kalite, teknoloji ve konforu bir arada arıyorsanız; Angel New Family size beklentilerinizden fazlasını sunmaktadır. Sınıfındaki teknelerdi ilk bakışta görsel ve mekanik açıdan geride bırakmaktadır. Angel New Family’de b1 adet çift kişilik yatak bulunmaktadır. Ayrıca havuzluk kısmında, sohbet edeceğiniz, yemek yiyebileceğiniz ya da yemek yiyebileceğiniz ya da akşamüzeri güneşin batışını zevkle izleyebileceğiniz 5 kişilik U oturma grubu bulunmaktadır. Angel New Family, 4 mevsim gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz, her türlü hava şartı için geliştirilmiş kuvvetli gövde yapısına sahiptir. Derin gövde tasarımı ile yüksek süratte ve her hava şartında maksimum güven, minimum serpinti sağlamaktadır. Tekneleri jelkottan boyalı olarak çıktığı için, Angel Yachts istenilen renkte dökme imkânı sunmaktadır. Bu sayede diğer teknelere göre daha hafiftir. B özelliğiyle de yakıttan tasarruf etmenizi sağlar. Jelkotlu yüzeylerin düzgünlüğü ve ahşap işçiliğinin kalitesi kendini belli etmektedir. Sağlam, estetik ve paslanmaz aksesuarlar oldukça şk bir

Teknik özellikler

Tam Boy: 10,40 m
En: 9,60 m
Genişlik: 3,15 m
Su kesim yüksekliği: 0,55 m
Ağırlık: 6,900 kg
Temiz Su Kapasitesi: 200 l
Kirli su kapasitesi: 100 l
Yakıt kapasitesi: 400 l
Yolcu kapasitesi: 8 kişi

 

Toplam 30 tur üzerinden koşulan yarışın startı Beşiktaş – Miele ve Angel Yachts teknelerinin yanlış çıkışları nedeniyle yarış durdurularak yeniden başlatıldı.