Angel Glass Boat

Angel Yachts olarak sadece kendi modellerimizin satış ve servisiyle ilgilenmiyoruz. Arzu edenlere, güzel fikirleri olanlara özel projeler de üretiyoruz.

İsrailli müşterilerimizin düşündüğü cam zeminli tekne de özel projelerimizden biri. Havuzluğundaki 10 kişilik oturma grubu bulunan teknenin gerçek manzarası ise içinde gizli.

Teknenin özelliği, cam zemini sayesinde su altındaki manzarayı izlemeye izin vermesi. Çevresinde 30 kişilik oturma grubu bulunan cam zemin sayesinde yolcular, su altının manzarasını doyasıya izleme şansı buluyorlar. Tekne yavaş gittiği veya durduğu zaman bombeli cam suyun içine gömülüyor ve manzarayı gözler önüne seriyor. Tekne hızlandığı zaman ise yanlardaki kanatçıkların üzerine kalkarak cam zeminin suyla bağlantısını kesiyor.

Teknenin kullanılabilirliğini görmek için uzun Ar-Ge çalışmaları yaptık. Karadeniz, Akdeniz, Ege ve Kızıldeniz’in çeşitli bölgelerinde su ölçümleri yaptırdık. Karadeniz’in bulanık ve dalgalı sularında dibi görmek pek mümkün olmasa da Akdeniz’de, özellikle Kızıldeniz’in berrak sularında mükemmel sonuç aldık. Angel Glass Boat sayesinde yolcular, cam zeminin çevresindeki 30 kişilik oturma grubunda oturarak denizin altındaki mercanları, balıkları ve eşsiz manzarayı keyifle izleyebilecekler. 

Tüm planlarını hazırladığımız ve kalıp çalışmalarına başladığımız Angel Glass Boat’u Ağustos 2012’de suya indirmeyi planlıyoruz.