Powerboat & Yachts Dergisinde Angel Group Şirketleri Hakkında Makaleler Yayınlandı

Powerboat & Yachts dergisinde Mayıs 2012 sayısında Angel VIP Rental, Dr. Angel Cosmetics ve Angel Yachts modellerimiz hakkında genel bir inceleme yayınladı.

İstanbul’un denizcilik için en ideal büyükşehirlerden biri olması kimi zaman iş toplantılarının, kimi zaman romantik geceleri denize indiriyor. Ancak İstanbul Boğazı’nın her tarafında çeşitli kiralık tekneler olsa da, gerçek bir romantik gece için veya sakin ve ciddi bir iş toplantısı için tasarlanmış bir VIP yat bulmak maalesef çok zor. Piyasadaki bu ihtiyacı uzun süredir takip eden Angel Yachts, en çok satan modeli olan 9,20 metrelik Angel Baby ve en büyük modeli olan 15 metrelik Angel Lobster 15 ile kiralık VIP tekne ihtiyacına çözüm sunmaya karar vermiş.

Angel VIP Rental, iki ana paket ile çalışıyor

Business paket, sakin ve baş başa geçmesi gereken iş toplantılarına göre tasarlanırken, Romance paket romantik çiftler için hazırlanmış. Yurtdışından özel bir müşteriniz geldi ve birlikte şık bir akşam yemeği yemek, sadece iş konuşmak istiyorsunuz. Lüks bir restorana gidebilirsiniz, fakat ödeyeceğiniz yüksek hesaplara rağmen çevrenizdeki garsonlar, ortam sesleri, müzik gibi etkenler sürekli dikkatinizi dağıtır, ne iş ne ortama odaklanamazsınız.

Denize açılıp deniz havası eşliğinde bir görüşme yapmak isteseniz, bu kez kalitenize uygun, istediğiniz hizmeti sunacak bir tekne bulamazsınız. Çünkü İstanbul Boğazı’ndaki kiralık tekneler ya turist gezdirmek, ya da düğün eğlence tertiplemek için tasarlanmışlardır. Angel Yachts’ın bir iştiraki olan Angel VIP Rental, özel müşterileri veya misafirleriyle rahatsız edilmeden, keyifli bir akşam yemeğinde ilgilenmek isteyen iş adamlarına, business paket 1 ile hizmet veriyor. Angel VIP Rental’ı arayıp rezervasyon yaptırdığınızda yemek menüsünden kadehlerinizin rengine kadar istediğiniz tüm detayları sıralayabiliyorsunuz. Her arzunuzu birkaç gün öncesinden bildiriş olacağınız için hiçbir sürprizle karşılaşmıyor, en lüks restoranlarda bile karşımıza çıkan “mönüye bağımlı kalma” sıkıntısından kurtuluyorsunuz. Markasından yılına kadar hangi şarabı istediğinizi, bifteğinizin ne kadar pişmiş olacağını puronuz için kullanacağınız humidoru bile sipariş edebiliyor, Angel Baby veya Angel Lobster 15’i bir günlüğüne veya birkaç saatliğine de olsa kendi özel tekneniz haline getirebiliyorsunuz.

Kaptan, aşçı ve garson eşliğinde çıkacağınız yolculukta personeli sadece ihtiyacınız olduğunda görüyor, işiniz hakkındaki en önemli sırları, en stratejik planları, kimsenin kulak misafiri olmayacağından emin olarak rahatlıkla tartışabiliyorsunuz. Angel VIP Rental’ın lüks tekneleri iş yaşamınızdaki başarılarınıza destek olurken aynı zamanda özel yaşamınıza da renk katıyorlar.

Sevgilinize evlenme teklif edeceksiniz. Veya evlilik yıldönümünüz için romantik bir sürpriz hazırlayacaksınız. Belki de eşinizin doğum gününü ve bugünü arkadaşlarınızla değil baş başa kutlamak istiyorsunuz.

Angel VIP Rental, romance paketiyle eşinize yapacağınız sürpriz için en önemli yardımcınız oluyor. Rezervasyon yaparken istediğiniz tüm detaylan bildiriyor, istediğiniz müzikleri, arzu ederseniz canlı müziği, istediğiniz önüyü, varsa sürpriz planlarını anlatıyor, dekorda kullanılan mumların rengine kadar romance paketinin tadını çıkarıyorsunuz.

Angel VIP Renta’lm hizmeti denizde başlamıyor. Karada da VIP oto kiralama, hizmeti veren Angel VIP Rental, sizi arzu ettiğiniz özel şoförlü otomobille, istediğiniz noktadan alarak tekneye kadar getiriyor, işiniz bittiğinde, istediğiniz noktaya bırakıyor. Angel VIP Renta, üstün hizmet kalitesi ile İstanbul’daki kiralık VIP tekne sıkıntısına ihtiyacın çok üstünde bir çözüm sunuyor. Türkiye’nin en çok satan fiber motoryat üreticisi Angel Yachts’ın da bağlı bulunduğu Angel Group’un teknelerinden biri olan Angel VIP Rental, teknelerin ve personelin kalitesi ile İstanbul’da denizi gerçekten değerlendirmek isteyenler için en uygun çözüm.

www.angelviprental .com

 

Angel Yachts’ın satış rekorları kıran modeli Angel Baby’nin premium paketi denize indi. Angel Baby Premium, yüksek kaliteli deri işçiliği, yoğun ahşap kullanımını ve güçlü motoruyla diğer kardeşlerinden ayrılıyor. Dar alanda maksimum keyif yaşamak isteyenler için tasarlanan 9,20 metrelik Angel Baby Premium, Türkiye’de üretilen en sıra dışı motoryat modeli. Teknenin ana hatları lüks arazi araçlarını andırıyor. Kısa bir tekne olmasına rağmen genişliği, Baby Premum’u kullanışlı ve rahat bir model haline getiriyor. Suyun üzerindeki duruşuyla güven veren Angel Baby Premium, hem uzun hem kısa seyahatler için rahat ve güvenli bir tekne olduğunu daha ilk bakışta belli ediyor. 316 L krom vardavela, babalar ve usturmaça asklıları, tik kaplamaları üzerinde pırıl pırıl parlıyorlar.

Angel Baby Premium’un asıl hazinesi ise içinde saklı. Teknenin içinde tabiri caizse her santim değerlendirilmiş. Başaltındaki master kabinde, alıştığımız gibi koltuk halini de alabilen çift kişilik yatak bulunuyor. Geniş lombozlar, V tipi baş aynası, LED okuma ve tavan aydınlatmalar, 50 x 50 cm hatch kapağıyla master kabin, olduğundan daha geniş ve ferah görünüyor. Kapitone deri döşemelerin desen seçimi müşterinin isteğine bağlı ve yüzlerce seçenek var. Yatağın altındaki gizli derin çekmeceler master kabinden alınabilecek maksimum ve rimi almayı sağlıyor.

Master kabinden çıkınca köşede bir de misafir yatağı bulunuyor. Konforlu misafir yatağının hemen karşısındaysa, kaliteli malzemelerle çalışıldığını hemen belli eden tuvalet, lavabo ve duş var. Islak alanlarda bile yüksek kaliteli tik kullanılmış. LED tavan lambası ve geniş lombozuyla oldukça aydınlık olan tuvalet bölgesinin temiz suyu 200 litrelik depodan gelirken, atık su 100 litrelik atık su deposuna gidiyor. Misafir yatağı ve lavabolar arasındaki merdivenden kaptan köşküne çıkılıyor. Kokpitin hemen solundaki L oturma grubunda 5 arkadaşını ağırlayabilen kaptan, ayarlanabilir kaptan koltuğunda tutuyor dümenini. Kokpit ise uygun fiyatlı ve kişilik boyutlu bir tekne içini oldukça zengin. Angel Marine imzalı göstergelerin yanında Garmin marka GPS ve balık bulucu, hem özgürlüğün hem balıkların izini sürmenizi sağlıyor. Arkadaki dört marin hoparlörü canlandıran JVC DVD + mp3 oynatıcı, aynı zamanda tavandaki 20″ LCD ekranda film keyfi yapmanızı da sağlıyor. Kaptan koltuğunun arkasındaki buzdolabı, 110 cm evyeli mutfak tezgahı ve tek gözlü ocak havuzlukta yenecek keyifli akşam yemekleri için hazır bekliyor.

Geniş ön camı, açılır yan camlar ve masif tik döşemeleriyle Baby Premium’un işi hem ferah, hem şık. Ustaca gizlenmiş çekmeceler ve saklama dolaplar, eşyaları saklayıp ortalığı derli toplu tutmak için teknenin her santimini kullanmamızı sağlıyorlar. Tavanın, koltukların ve duvarlarının kapitone deri döşemeleri yine müşterinin arzusuna göre şekil alıyorlar. Angel Baby Premium’un havuzluğuna çıkınca gayet geniş bir teknede olduğunuzu düşünüyorsunuz. 3,15 metre genişliğindeki teknenin havuzluğu; kapitone deri döşeme yedi kişilik geniş oturma grubu, rejisör sandalyeleri, tik kaplamaları, iroko tutamakları ve portatif sehpasıyla oldukça zengin ve kullanışlı duruyor. Angel Baby Premium, 225 HP Perkins motorundan aldığı performansla da usta bir denizci olduğunu gösteriyor. Baby’nin yakıt sarfiyatı ortalama 12 mil seyir hızında 25 I iken, 18 mili geçen tam yol hızında 40 I civarında oluyor. Amsterdam’dan en kullanışlı tekne ödülüyle dönen Angel Baby ‘nin , üretici firma Angel Yachts’ın en çok satan modellerinden biri olmasının normal karşılamak gerek . Türkiye’de seri üretim tekne işini başlatan firma olan Angel Yachts, 1863’den günümüze uzanan tecrübeyi tüm modellerinde başarıyla uyguluyor. Polyesteri Azerbaycan’dan, elyaf Ukrayna’dan ithal eden Angel Yachts, tik ve iroko gibi önemli ahşap malzemeleri de çeşitli ülkelerden kendisi ithal ediyor. İthalatını firma bünyesinde yapan ve seri üretim çalışan firma, bu sayede kaliteyi her zaman üst seviyede tutarken imalatı da en hızlı sürede tamamlıyor.

Angel Yachts modellerinin rengârenk olmasının önemli bir nedeni de, teknelerin kalıptan jelkot rengiyle çıkarıyor olması. Bu sayede müşteriler tam olarak istedikleri rengi seçebiliyor ve teknelerinde kullanabiliyorlar.

 

Yat sahibi olmak, ülkemizde zenginliğin, ihtişamlı yaşamın en önemli simgelerinden biridir. Yatları, katları var gibi deyimlere bile yol açan bu olgu, arzu edildiği anda denize açılma özgürlüğünü, maddi refahı, rahatlığı simgeler. Peki öyle midir gerçekten? Yatlar pahalı oyuncaklar olarak mı kalmalılar, yoksa her gelir düzeyde insanın ulaşabileceği günlük taşıtlar olmaya mı dönüşmeli? Bu sorunun yantı herkes için farklıdır, ama bir gerçek var ki, yatlar artık tıpkı otomobiller gibi, her kesimin ulaşabileceği taşıtlar haline geliyorlar. Başlarda otomobiller de lükstü, zaman geçtikçe yaşamın ayrılmaz bir parçası haline geldiler.

Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde, yat kullanımı maalesef olması gereken yaygınlıkta değil. Bunun en önemli nedeni, yat vergilerinin ve fiyatlarının çok yüksek, ucuz teknelerin ise çok kalitesiz olması. Kalite- fiyat oranı açısından optimum değerleri tutturabilen tekne üreticileri ise düşünüldüğünden çok daha az sayıda. Bukaliteyi tutturan firmalar arasında en çok dikkat çeken üretici ise, satış adetleri açısından Türkiye’de birinci, Avrupa’da dördüncü sırada bulunan Angel Yachts.

Angel Yachts, orta-üst gelir seviyesi için daha önce piyasaya sunduğu Angel Baby modelinin ardından, şimdi de orta gelir seviyesi için Angel Fisher adlı modelini piyasaya çıkardı. Tam boyu 9,50 metre olan Angel Fisher, farklılığını denizde de vurgulamak isteyenler için tasarlanmıştır. Fisher’ın üst kat tasarımı, görüntü itibariyle trawler tipi diğer teknelerden ayrılarak, geleneksel balıkçı teknelerine daha yakın bir görünüm sergiliyor. Angel Yachts’ın jelkottan renkli tekne çıkarma teknolojisinin etkisiyle rengârenk modeller üretilen Angel Fisher, birbirinden farklı borda ve üst bina renkleriyle de su üzerinde farklı ve şık duruyor. Motoryatların suya en yakın bölümü olan platform, Angel Fisher’da büyük tutulmuş. 1,5 metre uzunluğundaki platform güneşlenmek için, denize girmek için, balık tutmak için, hatta yemek yemek için bile keyifli ve kullanışlı bir mekân olmuş. Platformun genişliği, tekne açıkta demirlendiğinde havuzluğa bile çıkmadan saatlerce üzerinde vakit geçirilebilecek rahatlığı sağlıyor.

Angel Fisher’ın arkada platformu bu amaçla kullanılabildiği gibi, geniş boyutları sayesinde jet-ski veya şişme bot taşımak için de ideal bir ortam haline gelmiş.

Platformdaki şık krom kapılardan havuzluğa girildiğinde, sizi yüksek işçilik kalitesiyle hazırlanmış şık koltukların çevrelediği bir alan karşılıyor. Beş kişilik L oturma grubu ve karşısındaki koltuğun yanı sıra ortaya yerleştirilen portatif masa ile birlikte, Fisher arka havuzluğunda altı kişilik bir yemek ortamı kurulabiliyor. Masa kaldırıldığında, yolcular geniş, rahat ve kullanışlı bir havuzluk alanı ağırlıyor.

Havuzluktan içeri girince sağ tarafta minik, şık bir mutfak tezgâhı bulunuyor. Sallanmaya karşı kilitli çekmecelerin üzerindeki ocak ve lavabo, Fisher’da yemek ve mutfak işlerinin rahatça halledilmesini sağlıyor. Buzdolabı, kaptan koltuğunun altına gizlenmiş Kaptan koltuğunun önündeki dashboard ise rutin göstergelerle birlikte Garmin marka navigasyon, GPS, radar ve balık bulucu ile donatılmış. Kaptan koltuğu ve solundaki üç kişilik koltuğun arasındaki merdivenlerle alt kata inince 9,50 metrelik motorlu bir teknenin alt katının genişliğine şaşırabilirsiniz.

Fisher’ın başaltında çift kişilik yataklı bir master kabin bulunuyor. Üstteki geniş hatch kapağı ve duvarlardaki aynalar sayesinde master kabin olduğundan daha geniş ve ferah görünüyor. Master kabinin sağında, lavabo, duş vetuvaletin yer ladığı ıslak bölüm var. Master kabinin merdivenin altında ise başka bir tek kişilik yatak mevcut. Bu sayede Angel Fisher’da dört kişi rahatlıkla konaklayabiliyor. Bu kadar yatakla birlikte geniş bagaj alanları ve pratik kilitli dolaplar, Angel Fisher’ın her santimetrekaresinin değerlendirildiğini gösteriyor. Merdiven altındaki yatağın arkasında konumlandırılan motor, ağırlık dağılımı için maksimum denge sağlıyor. Motorun arkasında ve çevresinde ise temiz ve kirli su depoları, yakıt tankı gibi bölümler bulunuyor. 90 HP benzinli Suzuki, 90 HP dizel Massey Marine ve 225 HP dizel Perkins motor seçenekleriyle piyasaya sunulan Angel Fisher, müşteri isteğine göre farklı motorlarla da donatılabiliyor. Angel Yachts, şu anda Türkie karasualrında 800 HP motora sahip olan bir Angel Fisher’ın bulunduğunu da hatırlatıyor. 9,50 metrelik boyuyla hiç de küçük sayılmayan Angel Fisher’ın en büyük sürprizi ise fiyatlarında gizli. Yüksek kaliteli işçilikle üretilen Angel Fisher, dört kişilik yatak alanı, banyo, tuvalet, mutfak gibi önemli özellikleriyle birlikte 29.900 Euro’dan başlayan fiyatlarla piyasaya sunuluyor.

Angel Yachts Genel Müdürü Cengiz Şıklaroğlu, Fisher’ı Şubat 2012’de piyasaya sunduklarından beri 20’in üzerinde sipariş aldıklarını, diğer modellerden de artan siparişler nedeniyle fabrikadaki üretim kapasitesini iki katına çıkardıklarını belirtiyor. Angel Fisher’ın herkese hitap eden tekne olduğunu söyleyen Şıklaroğlu, Fisher’ın yüksek bordası, uzun platformu ve yalpalıkları sayesinde oldukça denizci bir tekne olduğunu, en acemi kullanıcıların bile birkaç saatte Fisher’a hakim olduklarını da sözlerine ekliyor.

Bu tekne Türkiye’de deniz ve yatçılığa olan farkındalığı artırmak için tasarlandı. 90 HP’den 800 HP’ye kadar her türlü motor ve sürate uygun olarak hazırlanan bu model istenirse günlük kullanıma amacıyla, istenirse açık denizde tatil amacıyla kullanılabilir. Angel Fisher’ın boyutları ve uygun fiyatı sayesinde lüks motoryat kavramı artık ulaşılamaz olmaktan çıkıyor ve herkes uygun fiyatlarla kaliteli bir tekne sahibi olabiliyor.” Angel Fisher, üretici Angel Yachts’ın diğer modelleri gibi bronze, silver ve gold donanım paketleriyle piyasada bulunuyor.

Teknik özellikler

Tam Boy: 8,60 m
En: 2,95 m
Draft: 0,45 m
Ağırlık: 3,500 kg
Temiz Su Kapasitesi: 100 l
Kirli su kapasitesi: 100 l
Yakıt kapasitesi: 2x 200l
Motor Sçenekleri: 90 HP Suzuki Benzinli
90 HP Perkins Dizel

Angel Yachts
+90 (216) 304 10 55
angelyachts.com.tr

 

Dr.Angel Cosmetics, tüketicisiyle eczaneler aracıyla buluşan lüks bir dermokozmetik markası olarak 50 farkh ürünle Eylül ayında piyasaya çıkıyor.

Angel Group, dermokozmetik işine girmeye iki sene önce karar vermiş. Angel Group Yönetim Kurulu B kanı Cengiz Şıklaroğlu, “Asla bir yabancı markanın Türkiye distribütörlüğünü düşünmedik, ” diyor. “Biz

yat işinde tüm ürünlerimizi Türkiye’de üreterek bütün dünyaya ihracat yapıyoruz, farklı bir sektörde de olsa ithalata yönelmek için bizim için uygun olmazdı.”

Şirket bu nedenle Türkiye’de %100 yerli bir dermokozmetik markası kurarak dünya piyasasına açılmaya karar vermiş. Dr.Angel Genel Müdürü Faruk Yar,”Tükiye’de dermokozmetik pazarının büyük kısmını yabancı markalar oluşturuyor,” diyor. “Oysa Türkiye gerek mühendislik, gerek üretim kapasitesi açısından kuvvetli markalar çıkarabilecek yeterlilikte bir ülke. Ne yazık ki bir çok sektörde olduğu gibi kozmetik sektöründe de gücümüzün farkında değiliz.” Uzun süren Pazar ve ürün araştırmalarının sonunda, formüllerin ABD’de üretim yapmakta olan kozmetik firmasından satın alınmasına karar verilmiş. Satın alınana formüllere Dr. Angel ekibindeki kimya mühendislerinin çalışmalarıyla yeni ve sıra dışı ürünler eklenerek 50 ürünlük yelpaze oluşturulmuş.

Dr. Angel ürünleri arasında inci kremleri, medikal şampuanlar, saç kremi, yüz kremleri, maskeler, pudralar ve çeşitlli kişisel bakım ürünleri bulunuyor. Markanın en önemli ürün gamını ise ABD’deki laboratuarlarda geliştirilen kadın sağlına yönelik intim ürünler oluşturuyor.

Angel Group Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Şıklaroğlu, Ortadoğu piyasasına yat sektöründen aşina. “Türkiye Ortadoğu için önemli bir merkez. Yat işinde ihracatımızın büyük kısmını Ortadoğu pazarı oluşturuyor. Arap ülkeleri Türk şirketlerine olan ilgisi sürekli artıyor. Bölgedeki müşteri ve distribütörlerimiz, hem Angel Yachts ürünlerine hem de diğer Türk markalarına yoğun ilgi gösteriyorlar. Yaptığımız tüm Pazar araştırmaları bizi bu bölgeye yönlendrincei kozmetik işinde de ilk olarak bu tarafa yatırım yapmaya karar verdik,” diyor. Ecza depolarının büyük kısmıyla anlaşmalarını tamamlayan Dr. Angel Cosmetics, Aralık sonuna kadar 8 büyük yurtdışı fuarına girecek. İki Ortadoğu ülkesiyle distribütörlük anlaşmarını şimdiden tamamlayan firma, Eylül ayında da geniş bir mümessil kadrosuyla Türkiye genelinde piyasaya çıkacak.