Offshore 225 Haliç GP – 2010

Dünya Offshore 225 Şampiyonası’nda 2010 sezonu geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen Haliç Grand Prix ile İstanbul’da başladı.

Offshore yarışlarına katılmaya 2009 sezonunda başlamış ve sezonun son dört yarışında kendimizi denemiştik. Angel Yachts olarak, biz bu şampiyonada başarı göstereceğimize inanıyoruz. Elbette ki böylesi zorlu şampiyonalarda kısa vadede büyük başarılar beklemek hayalcilik olur.

Angel Yachts, bir yarış takımından önce bir tekne tasarım ve üretim firması. Dolayısıyla, işlerdeki yoğunluğun yarışları engellemesi veya yarışların işleri engellemesi firmalar açısından hoş olmayan sonuçlar doğurabilir.

Honda, BMW gibi markaların Formula 1’den, Subaru, Mitsubishi gibi markaların Dünya Ralli Şampiyonası’ndan çekildiğini düşünürsek, Angel Yachts’ın Dünya Offshore 225 Şampiyonası’ndan bir sezonluğuna çekilmesi büyük bir olay sayılmaz.

Bizler, bu sporu sevdik. Yine döneceğiz, yine yarışacağız. Hedefimiz 2012 yılında şampiyonluk mücadelesi vermek. Ancak 2010 sezonunda sadece iki yarışa girecek ve sezonu bırakacağız.

Sezonun ilk yarışı olan Haliç Grand Prix’sinde start aldık. Sezon öncesi test yapma fırsatı da bulamadığımız için yarışı tamamlamak bizim için yeterliydi ve tamamladık.

Moda Grand Prix’de buluşmak üzere.